Aktuality

Podzim 2016 v Geoparku Joachima Barranda

Ve středu 19. 10. naváže na Týden věd o zemi přednáška„Zkamenělé poklady Barrandienu, aneb kam na zkameněliny v našem okolí“ v Muzeu Českého krasu v Berouně.  

V pátek 21. 10. je připravena tradiční vycházka studentů regionálního rozvoje po trase z Karlštejna do nitra Karlštejnské rezervace.

V sobotu 22. 10. zveme na venkovní exkurzi „Výprava doprvohorního moře v okolí Radotína“. Provází Mgr. Lukáš Laibl ze Společnosti Národního muzea.

Hned následující den, v neděli 23. 10., je připraveno „Fotosafari“ vedené Dr. Michaelem Pondělíčkem po nejkrásnějších místech Českého krasu s podtitulem „Když zavane podzim, tak listy zezlátnou a Kras se na okamžik změní v kouzelnou říši Lorienu.“.

V listopadu bude cyklus akcí pokračovat další venkovní exkurzí do lomu Kosov a fotografickou vycházkou s profesionály pro ty, kteří chtějí krásnou přírodu nejen vidět, ale také umět poutavě zachytit. Na počátku prosince si připomeneme 85 let od narození prof. Ivo Chlupáče a cyklus podzimních akcí uzavřeme.  

Podrobnosti a pozvánky na jednotlivé akce budou zveřejněny na stránkách www.barrandien.cz a na facebookové stránce. Srdečně také ještě na poslední chvíli zveme k účasti v prodloužené fotografické soutěži „Krásy krasu“ 2016.